BUENOS AIRES - TANGO SHOW

BUENOS AIRES TANGO SHOW
koncert gościnny zespołu TANGO ATTACK


Koncerty zespołu TANGO ATTACK (zarówno ze znakomitymi polskimi orkiestrami, jak i bardziej kameralne wersje) są bardzo dobrze przyjmowane przez publiczność i często stanowią powtarzający się element repertuaru w miejscu, w którym zespół choć raz zagrał.

 
Repertuar jest mocno rozpięty i oscyluje pomiędzy tangami argentyńskimi a polskimi, utworami nowo zaaranżowanymi i premierowymi kompozycjami zespołu, między klasycznymi utworami złotej Ery Tanga, a nowoczesnym electro-dance-tangiem (najnowszy projekt).
 
TANGO ATTACK:
 
Zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi.
 
W skład zespołu wchodzą wirtuozi w swoich dziedzinach: Grzegorz Bożewicz – bandoneon i akordeon, Piotr Malicki – gitara akustyczna i elektryczna, oraz Hadrian Filip Tabęcki – fortepian i aranżacje.
 
Repertuar wyznaczony jest jedynie granicami wyobraźni – od klasycznego tanga w nowych aranżacjach po tangowe remake'i utworów popularnych i specjalne autorskie kompozycje. Zespół na stałe współpracuje z najlepszymi w Polsce tancerzami tanga argentyńskiego (para mistrzowska Anna Iberszer i Piotr Woźniak) a także z wybitnymi postaciami piosenki z całego świata (Andres Martorell – Urugwaj, Olga Avigail – Izrael, Chris Schittulli – Francja, Katarzyna Jamróz, Anna Ozner, Olga Szomańska – Polska).
 
Założony w 2015 roku zespół na stałe współpracuje z orkiestrami w całej Polsce (AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Elbląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra NFM we Wrocławiu, Sądecka Orkiestra Kameralna, Sinfonietta Cracovia i Śląska Orkiestra Kameralna) wykonując wiele koncertów symfonicznych i kameralnych, dokonując licznych rejestracji audio.
 
W maju 2017 zespół Tango Attack zarejestrował koncert z Olgą Avigail pod tytułem „Yidish Tango” w Jerozolimie (płyta CD ukazała się jesienią 2017 roku w Izraelu). W październiku 2017 zarejestrowany został program przygotowany we współpracy z Sądecką Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego – „Tango Attack – Live in Cieszyn” (premiera płyty - marzec 2018)
 
TANGO ATTACK w składzie:
Grzegorz Bożewicz – bandoneon
Piotr Malicki – gitara
Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, aranżacje
oraz goście:
Andres Martorell (Urugwaj) – śpiew
Anna Ozner – śpiew
Jacek Bończyk – śpiew
Anna Iberszer – taniec
Piotr Woźniak – taniec
 
więcej:
http://hadrianmusic.co.uk
http://www.facebook.com/tangoattack