Tomson Highway
SONGS IN THE KEY OF CREE
Recital jazzowy z satyrycznym komentarzem o rdzennej ludności Kanady
 
Tomson Highway to jeden z najważniejszych pisarzy kanadyjskich wywodzących się z ludności rdzennej Kanady (Naród Cree), który zdecydował o kształcie rozwoju teatru autochtonicznego zarówno w kraju,  jak i na całym świecie. W roku 1994 został uhonorowany Orderem Kanady (Order of Canada) – najwyższym cywilnym odznaczeniem tego kraju. Czasopismo Maclean's wymieniło go, jako jednego ze stu najważniejszych ludzi w historii Kanady.

W Teatrze Rozrywki Tomson Highway zagra na fortepianie w towarzystwie wokalistki Patricii Cano i saksofonisty Marcusa Alego.

 
Tomson Highway posługuje się trzema językami: kri, angielskim i francuskim. Kształcił się jako klasyczny pianista oraz wszechstronny muzyk pod okiem wielu wybitnych nauczycieli, m.in. pianistów Williama Aide, Antona Kuerti oraz kanadyjskiego kompozytora Roberta Turnera. Posiada dyplom University of Western Ontario w Londynie. Po ukończeniu trzydziestego roku życia rozpoczął karierę w teatrze pisząc liczne sztuki oraz pomagając założyć Native Earth Performing Arts, pierwszą kanadyjską rdzenną grupę teatralną w Toronto, której dyrektorem artystycznym był przez sześć lat.O tym, jaki to będzie koncert, możecie się przekonać
na stronie Tomsona
słuchając umieszczonych tam utworów!


 

KONCERT POD PATRONATEM UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO w KATOWICACH ORAZ AMBASADY KANADY w POLSCE