STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO - KONCERT

STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
koncert gościnny

Grupa powstała z męskiego duetu wokalno-gitarowego: Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, którzy – jeszcze jako licealiści – zaczęli występować w początkach lat 80. XX wieku. W roku 1984, kiedy duet wziął udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, zapowiadający go konferansjer zauważył, że muzycy znają się i grają ze sobą tak długo, iż można im przypisać określenie starego, dobrego małżeństwa. Zasiadający wówczas w jury Wojciech Belon, lider Wolnej Grupy Bukowina, zauważył i docenił świeże, optymistyczne brzmienie duetu. Zaprosił SDM do udziału w koncercie Światło, odbywającego się w ramach festiwalu FAMA w Świnoujściu. I tak się zaczęło...

Dzisiaj STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO ma w dorobku ponad dwadzieścia płyt, tysiące koncertów, i dziesiątki tysięcy fanów. Ostatni album SDM, zatytułowany „Blizny czasu” ukazał się w marcu 2018 r.

Zespół wykonuje na koncertach piosenki z ostatnich płyt, nie rezygnując jednak ze swoich starych „hitów”, które z nimi śpiewa cała widownia. „Czarny blues o czwartej nad ranem”, „Z nim będziesz szczęśliwsza”, „Jest już za późno, nie jest za późno”, „Bieszczadzkie anioły” czy „Piosenka zauroczonego” – to zaledwie kilka z nich. Dzięki poetyckim tekstom i urokliwym melodiom grupa stała się ikoną dla wielu generacji młodych ludzi, którzy pokochali stworzoną przez artystów krainę łagodności i – mimo siwizny na skroniach – trwają w niej do dzisiaj.

Stare Dobre Małżeństwo łączy więc kolejne pokolenia Polaków, rozmiłowanych w poetyce gór i wędrówek, kontemplacji przyrody i harmonii. Gdziekolwiek się pojawią, przyciągają tłumy, a fani śpiewają z nimi wszystkie piosenki od pierwszej do ostatniej frazy. Ich teksty pełne emocji, wzruszają, śmieszą i skłaniają do refleksji, mają w sobie ów niepowtarzalny czar. 
Więcej o zespole – tutaj...