ME-SA (Czechy, Słowacja)
SUPERNATURALS
 
Widownia na scenie
 
ME-SA to niezależna czesko-słowacka grupa taneczna, którą założyły w 2008 roku trzy tancerki, wcześniej współpracujące z koreańskim choreografem Ji-Eun Lee: Hana Kalouskova, Martina Hajdyla Lacová i Karolina Hejnová. Pierwszy spektakl grupy, site specific project zatytułowany Echoes otrzymał nagrodę publiczności czeskiej platformy tańca w 2010 roku. W latach 2010 i 2011 ME-SA współpracowała ze znanym słowackim teatrem Debris Company. Od 2010 roku ME-SA jest stałym rezydentem teatru Studio ALTA w Pradze. Przedstawienia ME-SA były prezentowane na wielu festiwalach w Czechach i za granicą (m.in. podczas edynburskiego Fringe Festival).
 
SuperNaturals to zabawne i przewrotne studium ograniczeń, jakim podlega ludzka wola i ciało. Dwoje rewelacyjnych tancerzy-performerów usiłuje na oczach widzów przekroczyć nieprzekraczalne. Para zwykłych śmiertelników decyduje się zostać superbohaterami. Czy jako superbohaterowie nadal będą super, a może staną się super dopiero teraz? W wirze udawanego, nieudolnego superbohaterstwa i własnej hipokryzji (super)bohaterowie spektaklu usiłują odnaleźć w sobie kogoś, kim naprawdę nie będą i nie są.
 
Jak uchwycić fizyczny i metafizyczny wymiar próby transformacji tego, co w ludziach zwykłe w niezwykłość? Nikt z nas nie jest superbohaterem, a przecież może w każdym z nas czają się jakieś tajne moce…
 
 
koncepcja, choreografia: Martina Hajdyla Lacová i Stanislav Dobák
współpraca reżyserska: Peter Šavel
występują: Martina Hajdyla Lacová i Stanislav Dobák/Lukáš Homola