PAWEŁ STRYMIŃSKI (gościnnie)

Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.
 
W latach 1993-98 zagrał na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni m. in. w musicalach: Skrzypek na dachu J. Steina, J. Bocka i S. Harnicka, West Side Story L. Bernsteina, Evita A. L. Webbera i T. Rice'a, Les Misérables C. M. Schönberga, Czarodziej z krainy Oz H. Arlena, E. Y. Harburga i J. Kane'a, a także w oratorium Nieszpory Ludźmierskie oraz w spektaklach Cień, Muzykoterapia i Kabaret piosenki.
 
Paweł Strymiński jest laureatem Nagrody Specjalnej Jury VI Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie (1997).
 
Jego głos można usłyszeć w polskich wersjach językowych filmów Shrek, Potwory i spółka oraz 102 dalmatyńczyki, w serialach Oliver Twist, Kopciuszek, Herkules, Duel Masters.
 
W 2005 roku wystąpił gościnnie w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu w musicalu My Fair Lady F. Loewego i A. J. Lernera, jako George. Rok później, wraz ze Star Entertainment Berlin, odbył tournée po Niemczech i Austrii, występując w musicalach Evita i Jesus Christ Superstar.
 
Od 1998 roku jest aktorem Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, gdzie brał udział w polskich prapremierach musicali: Crazy For You G. i I. Gershwinów, Piotruś Pan J. Stokłosy i J. Przybory, Miss Saigon C. M. Schönberga, A. Boublila i R. Malthy, Jr., Grease J. Jacobsa i W. Caseya, Koty A. L. Webbera (Mungojerrie), Akademia Pana Kleksa A. Korzyńskiego (Ministron) oraz Upiór w Operze A. L. Webbera, Ch. Harta i R. Stilgoe’a (Monsieur Reyer). W roku 2008 zagrał Alana Deluca w polskiej prapremierze oryginalnej wersji legendarnego musicalu A Chorus Line, w reżyserii Mitzi Hamilton (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu).
Brał udział w głośnej inscenizacji musicalu Les Misérables w stołecznym Teatrze Roma. Na tej samej scenie zagrał Adonisa w sztuce dla dzieci Adonis ma gościa F. Apkego oraz Dextera w Deszczowej piosence N. H. Browna.

Foto: Tomasz Zakrzewski

Spektakle