MACIEJ PAWLAK (gościnnie)

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach w klasie saksofonu oraz Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej.

Jako członek studia GTM Junior zagrał główne i drugoplanowe role w spektaklach Szmaragdowy szlak, Pieskie życie, Serce z czekolady, Dance with me, Chłopcy z Placu Broni oraz Serca dwa.


W 2010 roku brał udział w międzynarodowym projekcie Band 2010: Song for Europe, jako saksofonista, pianista i wokalista.

Z Gliwickim Teatrem Muzycznym związany jest od 2008 roku, kiedy to zadebiutował tytułową rolą w musicalu Pinokio. Występował także w takich spektaklach, jak High School Musical on stage, Footloose, Hair czy Tarzan. Jako solista wystąpił w koncertach i widowiskach: Kiedy się miłość taka zdarzy, Wampiry i Upiory, Karnawał latynoamerykański, Wieczna wędrówka, Oskarowe przeboje muzyki filmowej.

Obecnie można go zobaczyć na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w Dźwiękach muzyki (reż. M. Sartova), gdzie wciela się w rolę Rolfa Grubera, spektaklu I have a dream (chor. J. Astrom, R. Lybeck) w pierwszoplanowej, tanecznej roli Lizandra oraz w Małym Księciu (reż. T. Domagała), jako Króla. Gościnnie występuje na śląskich scenach, m. in. w megawidowisku Exodus w katowickim Spodku (reż. M. Kozubek), jako członek Świty Faraona oraz Szema, spektaklu muzycznym Gwiazda Chorzowskiego Centrum Kultury (reż. T. Mich, A. Moś-Kerger).

W najnowszej produkcji GTM – Rodzinie Addamsów – wciela się w role Lucasa Beineke oraz jednego z Przodków.

W Teatrze Rozrywki gra Maksa w musicalu Our House T. Firtha i Madness.

Foto: Ewelina Sławińska