fbpx

CZYTANIE PERFORMATYWNE - DOPEŁNIACZCzytanie to dobra Rozrywka! Wraz z początkiem sezonu rozpoczęliśmy cykl wspólnych imprez mających na celu popularyzację czytelnictwa we współpracy z chorzowską księgarnią Dopełniacz prowadzoną przez Wydawnictwo Sonia Draga. Księgarnia położona w sąsiedztwie Teatru na nowym chorzowskim Rynku jest gospodarzem cyklu czytań performatywnych. Aktorzy Teatru Rozrywki w regularnych comiesięcznych spotkaniach prezentują teksty z oferty Wydawnictwa Sonia Draga.

Partnerem spotkań jest księgarnia Dopełniacz


Pierwsze spotkanie z cyklu „Czytanie między wierszami” odbyło się 17 września o godz. 18:00 w siedzibie Księgarni Dopełniacz. Tekst „(nie)pamięć” autorstwa Marc Levy opracował i wyreżyserował Jakub Wróblewski, a czytali: Ewa Niemotko, Aleksandra Gajewska oraz Kamil Drężek i Jakub Wróblewski. Kolejne czytanie performatywne odbyło się 15 października. Prezentowaliśmy Państwu powieść Delphine De Vigan pt. „Lojalność”. Opracowania tekstu podjął się tym razem Kamil Drężek. Podczas spotkania 12 listopada powieść „Niedzielna dziewczyna" czytali Aleksandra Dyjas i Kamil Drężek. Na kolejne CZYTANIE MIĘDZY WIERSZAMI zaprosiliśmy 10 grudnia. Artyści naszego teatru zaprezentowali fragmenty powieści Jeffreya Eugenidesa, pt. „Przekleństwa niewinności". 21 stycznia przedstawiliśmy fragmenty powieści Paula Beauty’ego pt. „Slumberland”.

Na następne spotkanie zapraszamy we wtorek 18 lutego 2020 r.
Czytać będą: Jarosław Czarnecki i Adam Szymura 

Tym razem usłyszymy fragmenty opowiadania Josepha Conrada - Jądro ciemności, po raz pierwszy opublikowanego w 1899 roku w Blackwood's Magazine w trzech odcinkach. W formie książkowej pojawiło się w roku 1902. Jest powszechnie uważane za znaczące dzieło dla angielskiej literatury i część kanonu kultury zachodniej.


ŁAP ZNIŻKI DO ROZRYWKI Z DOPEŁNIACZEM!

Zapraszamy do korzystania z promocji na bilety do Teatru Rozrywki.
Oto ZASADY PROMOCJI „Zniżka na bilety z Dopełniaczem!”

  
fot. Artur Wacławek

Zobacz co słychać w księgarni Dopełniacz