fbpx

5 KOBIET BOGA

5 KOBIET BOGA
Teatr im. Stefana Batorego

Pięć niezwykłych kobiet. Ladacznica, Czarownica, Święta, Głupia Gęś i Matka. Pięć historii, które łączy jeden wspólny mianownik – wina, która przesądza o wszystkim. Pięć szablonów, które przetrwały w naszym języku, naszej kulturze i niejednokrotnie warunkują nasz sposób myślenia. Z drugiej strony, pryzmat historii to nie wszystko, bo świat nie stoi w miejscu, lecz biegnie w szaleńczym tempie. W dobie postępu świadomości, kiedy wiemy sami o sobie więcej niż kiedykolwiek wcześniej, znajduje się coraz więcej przestrzeni do kolejnych rozważań. Bo im więcej wiesz, tym więcej jeszcze musisz się dowiedzieć. To nie jest spektakl o feminizmie. To nie jest spektakl o religii. To jest spektakl o tym co pomiędzy.

tekst: Katarzyna Hora "5 Kobiet Boga"
scenariusz i reżyseria: Katarzyna Hora
scenografia: zespół
choreografia: Marta Wiśniewska
muzyka: Magdalena Gorwa
światło: Piotr Śnieguła
dźwięk: Katarzyna Hora
produkcja: Teatr im. Stefana Batorego
projekt plakatu: Paulina Hanzel

OBSADA:
Marta Wiśniewska,
Żaneta Górecka,
Agata Dromert,
Michalina Hanzel,
Adrianna Bieżan

czas trwania: 60 minut

Z przyjemnością informujemy, że Zwycięzcą Obserwatorium Artystycznego Entrée 10. został Teatr im. Stefana Batorego ze spektaklem 5 kobiet Boga.
Jury w składzie: Ewa Dąbek-Derda, Maciej Cierzniak, Paweł Klica i Stanisław Ruksza docenili bogactwo i świadomość wykorzystywanych środków teatralnych oraz plastyczność przedstawienia.



- - -
Teatr im. Stefana Batorego - kolektyw twórczy założony w 2014 roku przez ówczesne uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie. Dzisiaj, po części studentki wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz absolwentki Akademii Praktyk Teatralnych Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice". Współtwórczynie Fundacji #wszystkierodzajeteatru. Siła sześciu kobiet która pokazuje, że teatr jest przede wszystkim wspólnotą, spotkaniem i przyjaźnią. W swoich pracach chętnie wykorzystują doświadczenia zdobyte podczas kształcenia artystycznego. Sięgają po różnorakie środki artystyczne takie jak: forma, animacja przedmiotów, muzyka i pieśni wielogłosowe. Większość pochodzi ze Śląska, dlatego ważnym jest, aby szukać odpowiedzi na trudne pytania o tożsamość mieszkańców tego regionu, co roku jest realizowany autorski projekt nazwany „Kolędowaniem Miejskim” - jest to forma etnoteatru, która daje szansę na na rozwój duchowy i umocnienie wspólnoty, zarówno tej lokalnej jak i rodzinnej.