FESTIWAL ŻYCIA

Festiwal Życia odbywać się będzie na terenie Parku Śląskiego i będzie wypełniony wieloma atrakcjami, m. in. koncertami gwiazd, wystawą militariów, specjalnym profesjonalnym programem przygotowanym z myślą o dzieciach.
 
Festiwal zainauguruje koncert w Teatrze Rozrywki, podczas którego wystąpi krakowski chór gospel Joyful Voice wraz z zespołem pod dyrekcją Agnieszki Kiepuszewskiej. Zespół powstał w Krakowie w marcu 2002 roku.
Wykonywana przez nas muzyka, to gospel – wywodząca się z pieśni religijnych czarnoskórych niewolników muzyka pełna treści i ducha, zawierająca zarówno dynamiczne jak i bardzo spokojne utwory o charakterze hymnów czy psalmów. W związku z tym większość pieśni śpiewamy w języku angielskim. Ale to tylko dodatkowe wyzwanie – największych nakładów naszej pracy wymaga przygotowanie wielogłosowych utworów. W niektórych członkowie chóru włączają się w wykonanie partii solowych – mówią muzycy.
 
W czasie inauguracji wystąpi również założyciel i prezes fundacji Eurovision Mission to Europe, David Hathaway. To on jest pomysłodawcą i „mózgiem” całego przedsięwzięcia i wszystkich organizowanych festiwali. Sam aktywnie działa w polu misyjnym i niesie pomoc od przeszło 60 lat. Jego fundacja jest odpowiedzialna za organizowanie festiwali w krajach dawnego bloku radzieckiego, w Europie, na Bałkanach i w Izraelu oraz za festiwal zorganizowany w 2012 roku w Krakowie.
 
Choć z założenia koncert jest zamknięty, zaproszenia oraz dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się z Biurem Festiwalu Życia, pod numerem 733 031 591 lub pisząc pod adres: inauguracja.festiwalzycia@gmail.com