MICHAŁ SZPAK - KONCERT "COLOR OF LIFE"

COLOR OF YOUR LIFE
koncert Michała Szpaka

"Jak na faceta, z powodu delikatnej, niejednoznacznej pod względem psychicznym i fizycznym osobowości, wizerunku, stylu ubierania się, uciążliwa, przykra, była droga do sukcesu i sławy jaką dzisiaj ma Michał Szpak. Ale nie poddawał się, nie przejmował wyrażanymi opiniami i... śpiewał non stop, na podwórku, w domu. Na prawdziwej scenie stanął w wieku 9 lat w Jasielskim Domu Kultury. Gdy po raz pierwszy wystąpił z zespołem Whiplash na ogólnopolskiej imprezie w Krośnie od razu zadziwił widzów niezwykłym imagem i charyzmą estradową. Konsekwentnie, uparcie przez wiele lat realizował swoje pasje muzyczne. Występował gdzie tylko było możliwe. Brał udział w różnych konkursach także telewizyjnych, jak X-Factor.
Na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w Konkursie „SuperPremiery 2015” wykonanie utworu „Jesteś Bohaterem” zagwarantowało olbrzymi sukces i główną nagrodę w Konkursie.
5 marca 2016 roku z utworem „Color Of Your Life” wygrał polskie preselekcje do Eurovision Song Contest, który odbył się w maju 2016 roku w Sztokholmie.
Finałowy wykon Michała podczas konkursu Eurowizji zdobył uznanie widzów, wg których artysta zasłużył na 3. miejsce. Finalnie Michał zajął ósmą pozycję. W czerwcu 2016 na 53. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Michał Szpak zdobywa Grand Prix Publiczności – Złote Opole.
Od tego czasu nieustannie występuje w całej Polsce i poza nią. Koncerty plenerowe, w różnych salach. Najbardziej prestiżowe są w obiektach teatralnych i koncertowych. Takim był czerwcowy koncert w otwartym niecały rok temu Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, wybranym niedawno jako jeden z 7 Cudów Polski.
Zaprezentowany koncert COLOR OF YOUR LIFE z udziałem zespołu muzycznego wymyka się spod prób jakiejkolwiek klasyfikacji gatunkowej. Zupełnie jak jego autor, który nie daje się zaszufladkować. Zróżnicowane stylistycznie utwory odzwierciedlają zainteresowanie artysty klimatem muzycznym lat 80., 90. i bardzo współczesnych. Dzięki swoim rzadko spotykanym umiejętnościom wokalnym Michał buduje niezwykły nastrój, wywołuje emocje powodujące u słuchających i oglądających widzów „gęsią skórkę” i spontaniczne powstawanie z miejsc, aby wyrażać swój zachwyt rzęsistymi oklaskami, okrzykami, przyjaznymi gwizdami.
TERAZ CZAS NA KONFRONTACJĘ Z WIDZAMI TEATRU ROZRYWKI W CHORZOWIE. JEŻELI NIE WIERZYCIE W TO CO JEST POWYŻEJ NAPISANE PRZYJDŹCIE SIĘ PRZEKONAĆ, ŻE TO NIE FIKCJA, NIE CHWYT MARKETINGOWY.
Fanów nie trzeba przekonywać. Oni wiedzą, że MICHAŁ SZPAK TO POLSKI ARTYSTA Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI.
A że polskie stacje radiowe nie prezentują utworów wykonywanych przez Michała świadczy między innymi jak niektórzy ludzie są jeszcze zaściankowi, zawistni, niesprzyjający, nieułatwiający rozwijaniu się, pomaganiu, wspieraniu takim osobowościom."
(Janusz Lipiński, właścicel Impresariatu Artystycznego "As/Toruń")