Teatr Strefa Otwarta
BEZ-SENNOŚĆ
 
UWAGA! PREMIERA LAUREATA 6. OBSERWATORIUM ARTYSTYCZNEGO ENTRÉE!
 
Szekspir nie stworzył swojego dzieła po to, by spełnić swój kulturalny obowiązek, a więc po co? Po to, by się bawić. Bo nawet, gdy rzecz jest okrutnie smutna, wasze przejęcie się do łez tragedią sceniczną postaci, także jest zabawą.
(Bogusław Kierc)
 
Namiętność. Intryga. Zazdrość. Przeznaczenie. Sen nocy letniej to historia o miłości wielu par. Miłości czystej, niemożliwej, dzikiej, pięknej. Miłości ponad wszystko. Zdarzenia mają naturę snów i marzeń. Najsprzeczniejsze żywioły schodzą się tu i ocierają. Widma zjawiają się i nikną, groza rozwiewa się śmiechem, miłość przeistacza w złudzenie.
Dwójka aktorów wciela się w 11 postaci, by ukazać moc teatralnej metamorfozy. Widzowie mają szanse polemiki z aktorami. Mogą wpływać na kształt i rozwój akcji. Interakcje z widownią zainspirowane teatrem szekspirowskim są nieodłączną częścią działalności Teatru Strefa Otwarta.
 
TEATR STREFA OTWARTA to dwuosobowa formacja, utworzona przez Annę Rakowską i Piotra Misztelę, absolwentów krakowskiej PWST (Filia we Wrocławiu) w czerwcu 2013 r. W swojej działalności skupili się na analizie i rekonstrukcji metod pracy w teatrze elżbietańskim.
 
Spektakl jest wynikiem współpracy Teatru Strefa Otwarta z Teatrem Rozrywki w ramach rezydencji artystycznej szóstej edycji Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE. Jest to autorski projekt Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli, zainspirowany Snem nocy Letniej Williama Szekspira.
 
reżyseria i obsada: Anna Rakowska, Piotr Misztela
ruch sceniczny: Maciej Cierzniak
scenografia: Lidia Kanclerz
 
prapremiera: 1 października 2016