Po siedmiu latach współpracy i nagraniu czterech studyjnych płyt, a także albumu koncertowego, drogi Maćka Maleńczuka i zespołu Psychodancing pod koniec czerwca br. rozejdą się. Artysta, goszcząc w programie muzycznym deklarował, że chciałby nagrać album jazzowy, wkrótce więc zapewne zrealizuje ten pomysł. Zamierza też wrócić do koncertów solowych.
Majowy koncert w Chorzowie będzie więc jednym z ostatnich muzycznych spotkań Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing, podczas którego zaśpiewa swoje największe przeboje oraz utwory z najnowszej płyty "Tęczowa swasta".

Maciej Maleńczuk to wokalista, instrumentalista, poeta, kompozytor, autor tekstów. To artysta, który swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych, takich jak: pop, rock, muzyka folk i country. Zanim stał się popularny, przez długi czas nazywany był „bardem Krakowa”. Grywał na ulicach Krakowa, Warszawy, Poznania i innych polskich miast, a jego pierwsze kompozycje utrzymane były w stylistyce bluesowej. Później występował z zespołem Püdelsi, założył też trio Homo Twist, z którym nagrywał płyty i koncertował.
Muzyk bierze udział w różnych projektach muzycznych, m.in. „Yugopolis”, który zgromadził czołowych polskich artystów, wykonujących piosenki słynnej bałkańskiej grupy Parni Valjak, czy „Koledzy” – duet Maleńczuka z Wojciechem Waglewskim.  Wydał znakomitą płytę „Wysocki Maleńczuka”, a niedawno na listach przebojów królował singiel „Ostatnia Nocka” promujący płytę „Yugopolis 2”. Maciej Maleńczuk jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Współpracował z wieloma znanymi artystami.

Widzowie Teatru Rozrywki znają go z roli Wolanda w adaptacji Bułhakowskiego „Mistrza i Małgorzaty” – spektaklu Bal u Wolanda w reżyserii Łukasza Czuja (premiera: 13 marca 2004).

Organizator koncertu: Teatr Rozrywki.