koncert

Album „Tischner” – zarejestrowany w 2006 roku w studio S3 i S4 Polskiego Radia w Krakowie – to wspólne wydawnictwo połączonych sił zespołów Voo Voo i rodzinnej góralskiej kapeli Trebunie Tutki pod wspólną nazwą Trebunie-Tutki + Voo Voo-nootki.
 
Na płycie zawarte są myśli księdza profesora Józefa Tischnera, zapisane w tekstach Romana Kołakowskiego i górali z rodziny Trebuni-Tutków, np. skonstruowany w formie litanii utwór „Tischner czyta Katechizm” jest w rzeczywistości listą myśli księdza profesora, wyrażonych w tytułach jego prac: „Homo sovieticus”, „Miłość nas rozumie”, „Ksiądz na manowcach” itp.
 
Premiera albumu miała miejsce 12 marca 2007 r., w rocznicę urodzin księdza Tischnera. Album ukazał się w formie książki z obszernym rozwinięciem myśli księdza Józefa Tischnera, jego spotkań z artystami, występującymi na płycie i historią narodzin pomysłu rejestracji utworów.
 
Po wielu latach przerwy, sympatycy albumu „Tischner” ponownie mają szansę usłyszeć ten materiał na żywo. Wspólne koncerty Voo Voo i zespołu Trebunie Tutki, to przygoda niezwykła. Spotkanie z pięknym i mądrym słowem oraz porywającą, ale i wzruszającą muzyką, w wykonaniu fantastycznych instrumentalistów. Gorąco polecamy!