CZŁOWIECZY LOS

Spektakle Teatru Rozrywki

CZŁOWIECZY LOS
Alona Szostak śpiewa piosenki Anny German


Moja fascynacja Anną German zaczęła się już w dzieciństwie
– opowiada aktorka Teatru Rozrywki, Alona Szostak. – W Rosji była ona bardzo znana. Gdy miałam dziewięć lat, to byłam po raz pierwszy na jej koncercie. To był dla mnie mit kobiety, który nosiłam przez swoje życie. Wszyscy w Rosji kochali Annę German, moja mama i ciotki śpiewały jej piosenki.

 
Alona Szostak jest aktorką Teatru Rozrywki – podziwiamy ją m.in. w spektaklach: Położnice szpitala św. Zofii (za rolę Położnej Fancy otrzymała ZŁOTĄ MASKĘ 2012), Skrzypek na dachu (Duch Babci Cajtel), Producenci (Jurna Staruszka) oraz Jekyll & Hyde (Emma Carew). Śpiewa również pieśni żydowskie w recitalu Z nadzieję przez życie.
W roku 2003 została laureatką Festiwalu „Tańczące Eurydyki” im. A. German w Zielonej Górze. W roku 2012 otrzymała statuetkę Chłopca z łabędziem – Nagrodę Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.
 
Dzisiaj, kiedy twórczość Anny German przeżywa prawdziwy renesans, zapraszamy państwa na recital chorzowskiej aktorki, która z właściwym sobie temperamentem, pasją i uczuciem śpiewa niezapomniane przeboje niezapomnianej Anny German. Pomiędzy kolejnymi utworami Alona Szostak snuje piękną, chwilami bardzo osobistą i wzruszającą, pełną anegdot opowieść o piosenkarce. To dodatkowy atut tego niezwykłego recitalu.
 
Alonie Szostak towarzyszy zespół muzyczny w składzie:
Lena Minkacz – fortepian
Tomasz Kupiec (gościnnie) – kontrabas / Dariusz Ziółek (gościnnie) – gitara basowa
Adam Buczek (gościnnie) – perkusja

inspicjent: Artur Wacławek
światło: Marek Mroczkowski
dźwięk: Mirosław Wołoszyn

Mała Scena
czas trwania: 90 minut bez przerwy

RECENZJE


Obsada