MIEJSKA INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO, MARCIN WYROSTEK & CORAZON


INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO MIASTA CHORZOWA

gościnnie MARCIN WYROSTEK & CORAZON
 
Jak co roku na widowni Teatru Rozrywki spotkają się twórcy, artyści i animatorzy kultury. Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego to święto ludzi związanych zawodowo ze sferą kultury i sztuki, nie tylko dlatego, że tego wieczoru Prezydent Chorzowa wręcza prestiżowe nagrody – statuetki Chłopca z łabędziem.
 
To również znakomita okazja, by spotkać się i porozmawiać. By uczestniczyć w części artystycznej, którą wypełniają zawsze bardzo starannie dobrani artyści. Tym razem zaproszono wirtuoza akordeonu, Marcina Wyrostka, który wraz zespołem na pewno zachwyci publiczność.
 
MARCIN WYROSTEK to zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

    

Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce ćwicząc na akordeonie w garażu, aby nie budzić domowników. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku.
 
Jest założycielem kilku projektów muzycznych w tym "Marcin Wyrostek Band" (dawniej Corazon) oraz "Marcin Wyrostek Band & Dance Show" z udziałem najlepszych polskich tancerzy - Anny Głogowskiej, Jana Klimenta i Tomasza Barańskiego. (dawniej Music & Dance Show). Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę "Magia del Tango", platynę za album "For Alice" i podwójną platynową płytę za krążek "Coloriage".Właśnie ukończył pracę nad najnowszą płytą "POLACC", na której znalazły się utwory inspirowane muzyka Polską. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

więcej: http://www.wyrostek.com.pl/pl/#news.php

zdjęcia: wyrostek.com.pl