LUDZIE INTELIGENTNI

Marc Fayet
LUDZIE INTELIGENTNI
CZYLI KTO KOCHA TEN BŁĄDZI
spektakl gościnny

Świetnie napisane dialogi, doskonała obsada, bardzo życiowa komedia!
 
Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle śmieszyć będą do łez nieudolne próby wzajemnego odkrywania tych obcych sobie planet. Nie ma nudnych związków, są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie sztuki Fayeta to ludzie inteligentni, dlatego, kiedy ich związek wkracza w nieciekawą fazę dojrzałej harmonii, potrafią znaleźć sposób na wyjście z impasu.


Związek Davida i Chloe przestał przypominać „obraz w kalejdoskopie”. Po 15 latach wspólnego życia zapada decyzja o rozstaniu. Jego decyzja. Co na to Chloe? Zgadza się. David jest zaskoczony i podejrzliwy... Jego przyjaciele Alexandre, Thomas oraz ich partnerki Gina i Marina mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza?, sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają? zstanawiają się w trakcie babskich wieczorów przyjaciółki.
 
   

Wnioski, do których dochodzą inteligentni ludzie oddalają ich coraz bardziej od sedna, czyli od tego, co czują naprawdę. Trzy pary prowadzą rodzaj gry. Konkurencja pt. „kto najlepiej wszystko zracjonalizuje?” doprowadza do absurdalnych sytuacji, szeregu nieporozumień i manipulacji. Jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny... A konflikty bohaterów wywołują lawinę śmiechu na widowni.
 
   

Twórcy teatralnych hitów „Boeing Boeing” oraz „Imię” zapraszają na kolejną przebojową i bardzo życiową komedię w gwiazdorskiej obsadzie.

muzyka: Szymon Wysocki

reżyseria: Olaf Lubaszenko
dekoracja: Justyna Woźniak
kostiumy: Tomasz Jacyków


   

występują:
Renata Dancewicz
Maria Seweryn
Magdalena Stużyńska
Mariusz Witkowski
Bartosz Kasprzykowski
Olaf Lubaszenko