Teatr Rozrywki

DŻEM - KONCERT AKUSTYCZNY

DŻEM W TEATRZE
koncert gościnny
 
„Mówi się o nich »polscy Rolling Stonesi«... I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nieharcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje...”
 
Tak przedstawia Jan Skaradziński jeden z najbardziej popularnych zespołów polskich na jego oficjalnej stronie. Dżem koncertuje i nagrywa płyty z niesłabnącym powodzeniem zarówno dla nastolatków, jak i pokolenia 50+.
 
A wszystko zaczęło się jeszcze w roku… 1973, , kiedy to raczej niezobowiązująco grywali ze sobą bracia Beno i Adam Otrębowie, Paweł Berger i Aleksander Wojtasik. Grywali i podśpiewywali w domach kultury, klubach, na zabawach i potańcówkach… Od tego czasu przeszli drogę, którą autor artykułu bardzo trafnie podzielił na następujące etapy:
amatorzy – debiutanci – gwiazdy – klasycy – weterani.
 
Ostatnie określenie jest nieco przewrotne. Podobnie jak Rolling Stonesi, Dżemowcy są w doskonałej kondycji, a każdy ich koncert to ogromna dawka wspaniałej muzyki, emocji i wzruszeń.
 
www.dzem.com.pl

Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Szczerbiński, Adam Otręba, Maciej Balcar, Beno Otręba, Jerzy Styczyński, Janusz Borzucki. Foto: Jarek Blaminsky