WOJCIECH STOLORZ

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (Wydział Aktorski). Jeszcze na studiach zagrał rolę Konrada oraz Maski w Wyzwoleniu S. Wyspiańskiego. Spektakl zrealizowany w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi zdobył ZŁOTĄ MASKĘ, jako najlepsze przedstawienie w sezonie 2008/2009. W Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi grał Piotra w spektaklu Horror Vacui. Współpracował również z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie śpiewał w spektaklu Broadway róg Północnej.
Od września 2009 r. jest członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki. Zadebiutował rolą Noego w spektaklu Oliver! Grał również główną rolę (Tony) w musicalu West Side Story, Fentona w przedstawieniu Wesołe kumoszki. Musical, występował w chorzowskiej i łódzkiej inscenizacji Jeszcze nie pora nam spać R. Kmity. 
Dzisiaj gra w musicalach: Skrzypek na dachu (Motel Kamzoil), Jesus Christ Superstar oraz Jekyll & Hyde. W Położnicach szpitala św. Zofii jest Doktorem Wieczorkiem, w spektaklu Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu gra tytułowego Bulwiecia, a w  musicalu Our House gra Calluma. W komedii Frank V ma rolę Paula, a w spektaklu Bierzcie i jedzcie – Detektywa 1.
Bierze udział w koncertach sylwestrowych i rozrywkowych Teatru Rozrywki, a w przestawieniach Jeszcze nie pora nam spać oraz Frank V pełnił dodatkowo rolę asystenta reżysera.
W październiku 2012 r. odbyła się premiera sztuki Wariat i zakonnica S. I. Witkiewicza (Nieformalna Grupa Avis, reż. Agata Biziuk), w której Wojciech Stolorz partneruje Agnieszce Makowskiej. W roku 2013 spektakl ten został włączony do repertuaru Teatru Rozrywki.
Wojciech Stolorz gra gościnnie Maxa Detweilera w musicalu Dźwięki muzyki R. Rodgersa w Gliwickim Teatrze Muzycznym.