KONCERT FUNDACJI ISKIERKA

MÓJ JEST TEN CZAS!
gościnnie – koncert charytatywny Fundacji ISKIERKA
 
To nie jest zwyczajny koncert charytatywny. To ważne wydarzeni społeczno-artystyczne łamiące wszelkie schematy i stereotypy. Tu dzieci na co dzień zmagające się z chorobą nowotworową i ich najbliżsi, występują ramię w ramię zarówno z artystami jak i darczyńcami fundacji. Tego jednego dnia w roku wszyscy na scenie są tak samo ważni, wspierają się i razem pokonują tremę, dzieląc się z publicznością fantastyczną, autentyczną energią i emocjami. To spotkanie różnych światów, nie tylko muzycznych.
DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA jest autorskim projektem Fundacji ISKIERKA realizowanym od 2006 roku. Raz w roku koncertuje ze znakomitymi artystami i wydała trzy profesjonalne płyty.
Zaproszenie w tym roku przyjęli:
MIUOSH, czyli Miłosz Borycki – raper i producent muzyczny, który m.in. zasłynął koncertami razem z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia pod batutą Jimka (Radzimira Dębskiego),
NATALIA GROSIAK, wokalistka zespołu Micromusic o przepięknym głosie, która m.in. reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy,
RALPH KAMIŃSKI, młody, zdolny wokalista, kompozytor i autor tekstów, który po swoim wydawniczym debiucie zagościł na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i Uniwersytetu Muzycznego w Rotterdamie,
CEZIK, czyli Cezary Nowak – wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer, który podbił Internet publikując w serwisie YouTube znane utwory nagrywane od tyłu.

Swoje umiejętności zaprezentują też studenci kierunku musicalu Akademii Muzycznej w Łodzi: Martyna Henke, Kacper Janaszek, Marta Kosiorek, Beata Rzeźnik, Tomasz Wojtan. Fundacja przygotowała też kilka muzycznych niespodzianek.

Darczyńcy będą wspierali „śpiewająco” jako NEXTBAND, czyli chór Nexteer Automotive. Pracownicy firmy, z branży bynajmniej nie muzycznej, podjęli wyzwanie. Ucząc się śpiewu po godzinach pracy, pokazują, że towarzyszą podopiecznym fundacji w chwilach radości, ale i stresu czy tremy przed pierwszym scenicznym występem. Tak przy współpracy z Fundacja ISKIERKA zmienia się perspektywa i myślenie o pomaganiu.
 
To naprawdę niezwykła podróż, przez która przeprowadzi nas dyrektor artystyczny projektu, którym od 11 lat jest PIOTR SUTT. Solista perkusista, kameralista, pedagog, animator kultury, i propagator sztuk muzycznych.

To przede wszystkim spotkanie ludzi, których łączy wspólna idea. Aby dać chorym dzieciom wsparcie, siłę, zdrowy zastrzyk energii i motywacji, przypomnieć jakie są ważne i utalentowane. To jest ich czas! Całkowity dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.
 
dyrekcja artystyczna: Piotr Sutt
choreografia: Katarzyna Rybok,
wizualizacje: Piotr Jóźwiak

prowadzenie: Mirosław Neinert
 
www.fundacjaiskierka.pl