MIKA URBANIAK AND VICTOR DAVIES - KONCERT

Mika Urbaniak i Victor Davies połączyli siły i zdolności tworząc kilka lat temu w znakomity duet. Pasja i talent obojga przełożyły się na inteligentne, dowcipne i niezapomniane show, pełne przepięknej muzyki. Połączenie dwóch osobowości daje niezwykłą mieszankę, której doświadczenie jest wyjątkowym przeżyciem dla każdego odbiorcy.

Mika Urbaniak to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Występuje na scenie od 13 roku życia. Córka legendarnych ikon światowego jazzu: Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka – pionierów fusion, wychowała się w nowojorskim domu pełnym muzyki.

Wzrastała w świecie muzycznym, w którym mieszały się takie muzyczne gatunki jak pop, jazz, hip hop, neo soul, RnB i blues, które wyznaczyły jej muzyczną drogę. Artystka dysponuje niezwykłą, unikalną barwą głosu. Aksamitne dźwięki pełne melancholii, płynące prosto z serca hipnotyzują słuchaczy.

Przez wiele lat koncertowała na całym świecie, towarzysząc takim artystom jak: Lenny White, Tom Browne, Richard Bona, Hiram Bullock. Występowała również z Quincy Jonesem i jego big bandem. Jej pierwszy solowy album „Closer”, wyprodukowany przez Troya Millera, otrzymał nagrodę Fryderyka za Najlepszy Album Pop w 2010 roku.

Przy dwóch kolejnych płytach Mika połączyła siły z Victorem Daviesem, wspólnie napisali i wyprodukowali „Follow You” oraz „Once in a Lifetime”. Ich ostatni projekt to połączenie swingu i jazzu, które doskonale brzmi zarówno na płycie, jak i na koncertach.
Victor Davies jest jednym z najbardziej utalentowanych wokalistów, twórców piosenek i producentów. Komponuje, śpiewa i pisze teksty od 14 roku życia. Jego debiutancki solowy album spotkał się z aplauzem krytyków, którzy w wiodącym magazynie „Q” pisali wówczas: „Barwa głosu Victora jest jak słońce”. Singiel z płyty „Fire” na japońskich listach przebojów był numerem jeden.

Trzeci album Victora „Hear the Sound”  to mieszanka muzyki latin, soul, funki i jazzu w akustycznym spoiwie. Jego muzyka przyniosła mu popularność i rzesze fanów na całym świecie, i ciągle się rozszerza.